Projekty, které se tento rok přihlásily

Stubchaser

Jsme Stubchaser. Čistíme ulice od nedopalků tím, že motivujeme kuřáky k odhození nedopalku originální a zábavnou formou. Vyrábíme terče pro kuřáky.

Z kaše ven

Jsme skupina pěti studentek, kterým není lhostejný svět okolo nás. Ve snaze pomoci jsme se začaly zajímat o problematiku ústavní péče. Dojíždíme za dětmi a snažíme se jim zpestřit život tím, že pro ně vymýšlíme různé aktivity.

Pochopim to

Za projektem Pochopim.to stojí tým tří středoškoláků. Cílem projektu je dát lidem zpětnou vazbu. V první fázi cíli na školství a hlavně na učitele, kterým zpětná vazba zoufale chybí. Přesněji řečeno 25 % učitelů nikdy nedostane žádnou zpětnou vazbu na své hodiny. Přitom zpětná vazba je klíčem, pokud se chceme v něčem zlepšit, nebo se něčemu novému naučit.

M.arter

Jsme M.arter. Podporujeme potenciál žen na rodičovské dovolené a dáváme stopku stereotypům panujícím ve společnosti.

Řemeskůlna

Řemeskůlna chce poskytnout možnost vzájemného propojení zaměstnavatelů, učňů a škol. Chce pomoci ke zlepšení kvality praktické výuky v ČR  pomocí poradenství a školení a dostatkem informací v této oblasti.

Jobstars

Jobstars podporuje ty, kteří chtějí změnit zaměstnání. Skupina 30+. Podporujeme jednotlivce při hledání nového zaměstnání, které ho bude naplňovat, bavit a přinese mu takovou odměnu, na kterou se cítí.

Studárna

Jsme Studárna, prostor pro mladé lidi, kde se mohou setkat u kafe, učit se nebo si číst knížku. Na první pohled se od běžných kaváren moc nelišíme.

Jídelní plán

Jsme malý rodinný projekt, ale máme velký sen. Chceme žít život pestřejší, spokojenější a svobodnější. Věříme totiž, že budeme všichni šťastnější, když budeme svůj čas trávit s rodinou a přáteli namísto běhání po nákupech. Že pro všechny může být snadné lépe jíst, hlídat si váhu a cítit se zdravěji. A také, že můžeme snadno omezit množství vyhozených potravin a ušetřit tak nejen rodinný rozpočet, ale i životní prostředí. Vytváříme proto webovou aplikaci www.jidelniplan.cz, zaměřenou na podporu rodinného stravování a zdravého životního stylu.

Nezavírej oči

Pomocí našeho projektu „Nezavírej oči“ chceme pomáhat dospělým, kteří trpí poruchou ADHD. Chceme jim zkvalitnit život a naučit je, jak se sebou mají pracovat.

Zero waste kavárna

Ekologie a očista planety je v současnosti žhavým tématem a cíl mého projektu je nejen otevřít pojízdnou kavárnu a následně kamennou prodejnu, kde se budou odehrávat všechny činnosti spjaté se „zero waste“, ale bude dále motivovat ostatní kavárny a zákazníky k lepšímu třídění a nakládání s odpadem.

Letokruh

Stříbrná kariéra - Letokruh, z.ú. je pražské dobrovolnické centrum pro každého. Zvláštní pozornost věnujeme dobrovolníkům v seniorském věku, kteří představují velký a málo využitý potenciál ve společnosti, a to nejen z hlediska stále se zvyšujícího počtu této věkové kategorie, ale také díky jejich znalostem a zkušenostem, o něž se chtějí podělit.

Pomůžeš firmám, sobě
i tisícům dalším?