Jídelní plán

SDGs: Zdraví a kvalitní život

Vyzyvatel:

Velikost týmu: 3

Elevator pitch

Jsme malý rodinný projekt, ale máme velký sen. Chceme žít život pestřejší, spokojenější a svobodnější. Věříme totiž, že budeme všichni šťastnější, když budeme svůj čas trávit s rodinou a přáteli namísto běhání po nákupech. Že pro všechny může být snadné lépe jíst, hlídat si váhu a cítit se zdravěji. A také, že můžeme snadno omezit množství vyhozených potravin a ušetřit tak nejen rodinný rozpočet, ale i životní prostředí. Vytváříme proto webovou aplikaci www.jidelniplan.cz, zaměřenou na podporu rodinného stravování a zdravého životního stylu.

Počítali jste někdy, kolik peněz vás stojí potraviny, které vyhodíte? Kolik času strávíte plánováním jídla a na nákupech? A jaký časový žrout může být snaha o sestavení vhodného jídelníčku? My ano. A výsledek nás vůbec nepotěšil.

Podle průzkumů a našich výpočtů strávíme plánováním jídla a nákupy více než 14 dní a nocí v roce. I když se více než polovina z nás vydává na nákup se seznamem na papírku nebo v mysli, nakonec stejně nakoupíme více, než jsme plánovali a necháme se ovlivnit slevami. Orientovat se v kvalitě potravin, jejich složení a skutečné ceně je velmi složité. Nepřesný odhad a nákupy navíc vedou ke zbytečnému vyhazování potravin. Čtyřčlenné rodině tak v koši ročně skončí zbytky a prošlé potraviny v hodnotě okolo 23 000 korun. Stačilo by ušetřit polovinu času a peněz - to už by byla pěkná dovolená, co říkáte?

A co zdraví? V průměru každý desátý člověk v České Republice trpí cukrovkou. 70% obyvatel má nadváhu. Ve společnosti se stále častěji vyskytují kardiovaskulární onemocnění. Tyto nemoci jsou silně spojeny se stravou a životním stylem. Jak si ale sestavit správně jídelníček, když nás to nikdo neučil? A kde vzít každý den téměř hodinu času, které nám průměrně trvá zapsat jídelníček do tabulek? Nebylo by hezké, kdyby existovala aplikace, která by všechny tyto problémy vyřešila za nás?

Naše řešení

Připravujeme pro vás webovou aplikaci, která bude výživovým poradcem i nákupním asistentem. Pomůže vám správně nastavit jídelníček, který bere v potaz potřeby a chutě všech členů rodiny. Spočítá potřebné množství potravin i nejvýhodnější nákup, vygeneruje nákupní seznam a na pár kliků umožní objednat potřebné suroviny online. A vše s podporou našeho týmu, který se skládá z odborníků pro různé oblasti – výživových a nutričních specialistů, fitness trenérů apod.

Součástí webu je v tuto chvíli databáze receptů od českých food blogerů a hospodyněk i online magazín. Porovnávač produktů vám usnadní nákup kvalitních produktů i bez studování nečitelných etiket. Ke spuštění se blíží také nutriční kalkulačka a další funkce. Registrujte se na portál a žádná novinka vám neunikne.

Stav projektu

Galerie

SDGs

Vyzyvatel

Velikost týmu

3 členové 

Tým

Zdena

Helena

Jíťa