Proč tady Akcelerátor VŠEM je?

Aby přispěl k udržitelné budoucnosti VŠEM. Projekty mohou pocházet ze všech koutů republiky. Stačí když usilují o řešení problémů, které v Česku máme.
My usilujeme o to, aby řešení či projekt uspěl doma i v zahraničí.

Akcelerátor má kapacitu 15 týmů, které usídlí StartUp VŠEM ve svých prostorách.

O co jde?

Učíš se od těch nejlepších

Akcelerátor VŠEM je hlavně o učení se. Profíci v oboru, světoběžníci a podnikatelé s tebou sdílejí svoji odbornost, své úspěchy, ale i kiksy a pády, které tě posouvají vpřed. Vytváříš si ekosystém lidí, kteří tě zpochybňují, podporují a tříbí tvé nápady.

Získáváš nové kompetence

S týmem pracuješ na nápadu. Učíš se designovat inovace, poznávat zákazníky, testovat prototyp produktu, na který budeš hrdý a ze kterého budou mít užitek lidé i naše planeta. Během 3 až 9 měsíců v Akcelerátoru VŠEM získáš kompetence k inovování, testování, vedení projektu, podnikání a intrapodnikání.

Máš prostor pro poctivou práci

Vytváříš hodnoty

Abys měl čas a místo na hlubokou práci, na setkávání s týmem a mentory, usídlíme Tě na 3 až 9 měsíců v prostorách StartUpu VŠEM. Budeš mít k dispozici flexibilní nebo fixní stůl, zasedačku, kavárnu i relax zónu.

3 měsíce v inkubátoru a 3 měsíce v akcelerátoru – po tu dobu budeš
pracovat na rozběhu vlastního projektu v zády se získanými znalostmi,
zkušenostmi a komunitou lidí, kteří ti pomohou přijít na ta nejlepší řešení. Společenskou změnu vytváříme od prvního dne. Pro lepší život. Pro lepší svět.

Jak to probíhá?

Přihlašování do výzev. Vybereš si jednu z výzev, která tě bude bavit po lidské
i odborné stránce. Výzvy zveřejníme v červenci 2018. Podívej se na výzvy z roku 2017.
 

Přihlašování vlastních nápadů. Máš nápad na nový produkt nebo službu, která by současně řešila to, co trápí dnešní společnost? Chceš na něm makat a třeba začít podnikat? 

Přihlašování do Akcelerátoru VŠEM 2018/2019 spouštíme v červenci 2018.

StartUp Camp

7. - 17. dubna 2018

5 dnů, kdy můžeš zamakat na sobě a na svém nápadu. Naučíš se pracovat s nápadem, pochopíš rozdíl mezi ideou a řešením, zorientuješ se v krátkodobých penězích na rozjezd projektu, začneš chodit v botách zákazníka, natrénuješ pitch. Postavíš si základní tým.

Místo máme pro 30 týmů.

Inkubační část. Jaký má smysl

duben - červen 2018

Abys s odhodláním nastoupil do projektu a s týmem zvládl popsat produkt či službu, na které budete dělat, potkal zákazníky a další hráče, kteří tě posunou dál. Zaexperimentuješ si a otestuješ (zvaliduješ) své řešení. Budeš chodit v botách zákazníka. Proklepneš konkurenci. Postavíš marketingový plán a prověříš svůj smysl pro udržitelnost. Dostaneš 9 dnů školení a mentoring online i z oka do oka až 10 hodin měsíčně. Abys měl na práci prostor, po celou dobu poskytneme coworkingové prostory StartUpu VŠEM.

Tady je místo už jen pro 15 týmů.

Akcelerační část.

červenec - září 2018

Cílem akcelerační části je přestoupit do rychlíku a zrychlit rozvoj svého business plánu. Ten posuneš blíž k realizaci prostřednictvím aktivizačních modulů zaměřených na produkt, tým, leadership, projektové vedení a provozní záležitosti. Doprovázet tě budou mentoři a samotní vyzyvatelé. Akcelerace se promítne do schopnosti uvést první verzi produktu na trh a postavit a vést tým.

Podnikání.

říjen - prosinec 2018

Když se ti to povede, tak se do toho můžeš pustit naostro. Máš pro to pořádný základ. Komunita Akcelerátoru tě podrží i v této části. Taky se můžeš ozvat přímo firmám, jejichž výzvu jsi řešil, a spolupracovat s nimi i nadále.

Jsme otevření VŠEM s nápadem

Přivítáme týmy složené ze studentů, absolventů, lidí z neziskovek, startup i firem. 

Nápad je sociální inovací

Stávající sociální či společenský problém řeší novým, efektivnějším způsobem. V druhém případě definuje nový společenský problém, pro který navrhuje řešení. To vyžaduje tvou důkladnou přípravu a poznání trhu. Na místo kopií existujících služeb, produktů v nových baleních chceme řešení, která odráží skutečné potřeby lidí.

Nápad má jasný cíl

Projekt vždy reflektuje jeden nebo více z 8 cílů udržitelného rozvoje.