Studárna

Elevator pitch

Jsme Studárna, prostor pro mladé lidi, kde se mohou setkat u kafe, učit se nebo si číst knížku. Na první pohled se od běžných kaváren moc nelišíme.

Kdo jsme:

Jitka a Radka, studentky VŠEM. Máme pár kamarádek, které prošly dětskými domovy a díky jejich zkušenostem vidíme problém v odcházení mladých lidí z dětských domovů do života „za zdí“.

Co je to za problém:

Mladí lidé v dětském domově nestrádají materiálně, ale emocionálně. Chybí jim individuální péče a práce s jejich životní situací. V 18 letech končí povinnost dítěte žít v domově a pocit svobody mnoho z nich motivuje k odchodu, často i před dokončením středoškolského vzdělání. Ocitají se na ulici, nemají vzdělání, nemají práci a nemají kde bydlet. A často nemají ani ty pracovní návyky, natož pak finanční gramotnost nebo povědomí o fungování domácnosti.

Jak to chceme řešit:

ve Studárně zaměstnáme každý rok 4 mladé dospělé z dětského domova a dáme jimprostor pro získání pracovních návyků. Abychom mu ten přechod do práce usnadnili, poskytneme jim mentora/sociálního pracovníka, konzultace s psychologem a právníkem. Věříme, že každý mladý člověk by měl mít své místo. Za barem nebo v křesle u okna. Tak nám držte palce a my vám budeme držet stůl ;)

Stav projektu

Galerie

SDGs

Vyzyvatel

Velikost týmu

2 členové 

Tým

Jitka

Radka