Nest.u

SDGs: Konec chudoby, Zdraví a kvalitní život, Důstojá práce a ekonomický růst

Vyzyvatel:

Velikost týmu: 1

Ne každý z nás měl to štěstí vyrůstat s rodinou. Někteří své dětství stráví v dětských domovech, ze kterých se však obtížně začleňují zpátky do společnosti. Projekt Nest.u by jim "odlet” z dětského domova usnadnil, zajištěním tzv. nového hnízda, které zabezpečí jejich úspěšný začátek.

V České republice máme 142 dětských domovů, ve kterých bydlí přes 4 000 dětí a každým rokem domovy opustí zhruba 1 000 z nich, kdy se ze dne na den stávají dospělými. Před opuštěním domova mají největší obavy z hledání práce a bydlení. Nevědí, kde začít a někteří z nich někdy končí na ulici. Často se živí prostitucí a spadnou do drogové i dluhové pasti. V dětských domovech je mnohdy nejsou z kapacitních důvodů schopni připravit na dennodenní realitu, které potom musí bezprostředně čelit a bohužel ji často podlehnou. To je opravdový problém a považuji za důležité ho vyřešit!

Snadnější start do života by řešil program Nest.u, který nabídne těmto dětem možnost začít v ekologicky realizovaném bydlení. Integraci do společnosti jim usnadní skutečnost, že zároveň dostanou možnost v okolí svého bydlení pracovat. Cílem Nest.u je nejenom umožnit těmto dětem získat práci a dosažitelné bydlení, ale pomocí různých programů u nich vybudovat návyky potřebné pro fungování ve společnosti, které jsou v jejich současném vzdělání bohužel často opomíjené. Zároveň  je i do tohoto programu zapojí, aby se i ony mohly podílet na podpoře svých následovníků.

Jak daleko jsme zatím došli

Galerie

SDGs

Velikost týmu

1 člen

Tým

pavlina macounová

Pavlína Macounová
Pavlína je founderka Nest.u a současně studentka VŠEM.