SVAČ!

Elevator pitch

SVAČ! vyřeší každodenní starosti rodičů s přípravou svačin do školy pro svoje děti. Připravujeme pro děti zdravou svačinu, která i senzačně chutná.

Oslovujeme zejména ty rodiče, kteří chtějí pro své děti zdravou, pestrou, chutnou a hravě vypadající sváču. Spolupracujeme s místními farmáři a malovýrobci, chceme tak zkrátit dobu, kdy se potraviny skladují, než doputují do školních lavic a současně ukázat dětem, co se v jejich okolí pěstuje a vyrábí.

Svačina je celkový balíček, který odpovídá výživovým požadavkům dítěte. Skládá ze slané části z obloženého čerstvého pečiva a kousky krájené zeleniny, sladké části z jogurtu, sladkého pečiva nebo ovoce.

Momentálně nabízíme dvě velikost svačiny - pro děti na 1. a na 2. stupni ZŠ. Zatím poskytujeme jen běžnou svačinu, ale v případě velkého zájmu spustíme i bezlepkovou, bezlaktózovou nebo kombinaci obou verzí.

Svačinu si můžete objednat do školy v našem závozu. Zde najdete školy, kam zavážíme. Svačinu doručujeme od 7:30 o přestávkách až velké přestávky.

Zatím nabízíme týdenní a měsíční předplatné. Jídelníček na další týden zveřejňujeme nejpozději v pátek.

Sociální přesah našeho podnikání
Myslíme si, že jídlo je pro školáka základ jeho zdravého růstu a umožnuje soustředit se na vzdělání. Můžete nám pomoct, aby svačili všechny děti bez ohledu na sociální prostředí. Přispějte na svačinku jiného dítěte a my tuto částku zdvojnásobíme. Svačinka se dostane do správných rukou, především díky konzultaci s paní třídní učitelkou.

Chceme šetřit životní prostředí, a proto si u nás mohou rodiče vybrat i bezobalovou variantu, která platí jen pro zavážené školy. Zaplatíte 100 Kč jako vratnou zálohu za obal, který denně svážíme a čistíme) nebo platíte ke každé svačině 2 Kč za jednorázový papírový obal.

Naše výrobna zaměstnává lidi bez ohledu a jejich hendikepy, staří či minulost. Nabízíme práci maminkám během a po MD, lidem v předdůchodovém a důchodovém věku. Navázali jsme spolupráce s okolními psychoterapeuty a nabízíme lidem šanci, pomalu se vracet do světa práce. Mohou se u nás začlenit pacienti během léčby i bývalý vězni. Máme různorodý kolektiv a věřím, že i vašim dětem bude u nás chutnat.

Chystáme se na ...

Daruj svačinu - Naše svačiny jsou zdravé a výživné. Chceme, aby se dostaly ke všem dětem. Od října nám s tím můžete pomoct! Přispějte a my Váš příspěvek zdvojnásobíme. Komu se svačinky dostanou, se domluvíme s paní učitelkami.

Svačinky ve vratném obalu - V průběhu listopadu až ledna nabídneme rodičům možnost nákupu svačin v svačinkových boxech, které budeme po použití sbírat, umývat a znova používat. 

Další druhy svačiny

  • extra – tahle svačina bude hlavně chutná – pro středoškoláky / vysokoškoláky a dospělé
  • sport – pro sportovce, kteří si kromě svačin chtějí vařit
  • bez lepku, bez laktózy – zdravé i pro vás bez kompromisů

Jak daleko jsme zatím došli

Galerie

SDGs

Velikost týmu

7 členů

Tým

pavlina macounová

Alžběta Martincová
Alžběta je founderka Svač! a současně studentka VŠEM.

František Kavka
František je vedoucí obchodního a nákupního procesu
Lenka Štěrbová
Lenka ladí a počítá hodnoty u nových receptů a variant
Monika Borovcová
Monika zařizoje elefonickou komunikaci a podporu prodeje a je naše administrativní podpora
Pavlína Kavková
Pavlína je účetní a naše pomoc v boji s formuláři a dodržováním zákonných podmínek
Jan Pašta 
JJan je externí poradce z oblasti gastronomie a garant projektu
Silva Kvasničková
Silva je externí poradce z potravinářského prostředí