Návštěvy POTMĚ

Elevator pitch

Jsme tým nevidomých a slabozrakých Návštěvníků. Navštěvujeme seniory v domácnostech a pobytových zařízeních a podáváme tak ruku těm, kteří o ně pečují. Najdete nás na www.navstevypotme.cz.

Vznikli jsme díky setkání dvou úžasných žen
Petra docházela za babičkou do domova pro seniory, kde měla zajištěnou stravu, péči i potřebné služby. Babičku, která umí 6 jazyků, ale trápilo, že je zapomíná. A trápilo to i Petru. Když se ve Světlušce potkala s nevidomou Alenou, bylo jasné, že ze setkání vznikne něco víc. Peťa obdivovala, co vše Ája dělala – canisterapii pro 96letou paní Evu, pro muže s mentálním postižením i děti. Prostě přinášela lidem dobrou náladu skrze pejska, ale také písně, slovo a někdy i vlídné mlčení. Obě holky napadlo, že by nevidomí nabídli svůj talent, kde je třeba: osamělým seniorům. A tady začíná náš příběh.

Aby senioři měli šanci zvítězit nad samotou
Stáří si vážíme. Návštěvami POTMĚ ukazujeme, že se světy seniorů i nevidomých mohou vzájemně obohatit. Kde začínají dny splývat, přijdeme s novou energií. Takovou, která vašim nejbližším opráší nejkrásnější vzpomínky i zapomenuté dovednosti a nám přinese dobrý pocit ze smysluplné práce.

Jak daleko jsme zatím došli

Galerie

SDGs

Velikost týmu

10 členů

Tým

Alena
Ta, co také stála u zrodu.

Petra
Stála u zrodu.

Gábina
Ta, co se ujala kormidla projektu.

Mirek
Ten, co baví seniory hudbou.

Zdeněk
Ten, co hovoří cizími jazyky.

Šarlota
Ta, co ráda vaří a vypráví.

a další kolegy a kolegyně najdete zde.