O co jde?

Jsi připraven změnit svět? Poskytneme ti prostředí, ve kterém získáš potřebné znalosti a dovednosti. Ve správný čas tě propojíme se správnými lidmi.

Rozhoduješ o dráze po škole nebo jsi zaměstnanec s hlavou plnou nápadů? Začínáš podnikat nebo jako intrapodnikatel chceš vystoupit z korporátní šedi? Nastup do Akcelerátoru VŠEM. Tvé ambice a kreativitu přetvoříme na změnu k lepšímu.

15 týmům umožníme vymyslet, zhmotnit a přivést na trh nové udržitelné produkty nebo služby a způsoby práce.

Společenskou změnu vytváříme od prvního dne. Pro lepší život. Pro lepší svět.

Budeš se učit od těch nejlepších

Akcelerátor VŠEM je hlavně o učení se. Profíci v oboru,
světoběžníci a podnikatelé s tebou budou sdílet svojí odbornost
,
své úspěchy, ale i kiksy a pády, které tě posunou vpřed. Vytvoříš si ekosystém lidí, kteří tě budou zpochybňovat, podporovat a tříbit tvé nápady.

Nabudeš nové kompetence

S týmem budeš pracovat na nápadu. Naučíš se designovat inovace. Zjistíš, jak naplánovat projekt, jak vytvořit a otestovat produkt, na který budeš hrdý, a uvidíš, jak jej dostat mezi lidi. Během dalších 3 až 9 měsíců získáš kompetence k podnikání, vedení projektu i řízení inovací.

Získáš prostor na poctivou práci

Aby si měl čas a místo na hlubokou práci, na setkávání s týmem a mentory, usídlíme vás na 3 až 9 měsíců v prostorách StartUpu VŠEM. Budeš mít k dispozici flexibilní nebo fixní stůl, zasedačku, kavárnu i relax zónu.

Dostaneš možnost vytvářet hodnoty

3 měsíce v inkubátoru a 3 měsíce v akcelerátoru – po tu dobu budeš
pracovat na rozběhu vlastního projektu v zády se získanými znalostmi,
zkušenostmi a komunitou lidí, kteří ti pomohou přijít na ta nejlepší řešení.

Harmonogram pro rok 2017/2018

do 15. března 2018

Přihlašování do výzev. Vyber si jednu z výzev, která tě bude bavit po lidské
i odborné stránce. Napadá tě, jak výzvu řešit?
Potřebuješ doplnit zadání, než se pro nějakou výzvu rozhodneš? Napiš nám.

Přihlašování vlastních nápadů. Máš nápad na nový produkt nebo službu, která by současně řešila to, co trápí dnešní společnost? Chceš na něm makat a třeba začít podnikat? 

7. - 17. dubna 2018

StartUp Camp, 5 dnů, kdy můžeš zamakat na sobě a na svém nápadu. Naučíš se pracovat s nápadem, pochopíš rozdíl mezi ideou a řešením, zorientuješ se v krátkodobých penězích na rozjezd projektu, začneš chodit v botách zákazníka, natrénuješ pitch. Postavíš si základní tým.

Místo máme pro 30 týmů.

duben - červen 2018

Inkubační část. Jaký má smysl?

Abys s odhodláním nastoupil do projektu a s týmem zvládl popsat produkt či službu, na které budete dělat, potkal zákazníky a další hráče, kteří tě posunou dál. Zaexperimentuješ si a otestuješ (zvaliduješ) své řešení. Budeš chodit v botách zákazníka. Proklepneš konkurenci. Postavíš marketingový plán a prověříš svůj smysl pro udržitelnost. Dostaneš 9 dnů školení a mentoring online i z oka do oka až 10 hodin měsíčně. Abys měl na práci prostor, po celou dobu poskytneme coworkingové prostory StartUpu VŠEM.

Tady je místo už jen pro 15 týmů.

červenec - září 2018

Akcelerační část.

Cílem akcelerační části je přestoupit do rychlíku a zrychlit rozvoj svého business plánu. Ten posuneš blíž k realizaci prostřednictvím aktivizačních modulů zaměřených na obchodní dovednosti a znalosti. Doprovázet tě budou mentoři a samotní vyzyvatelé. Akcelerace se promítne do schopnosti vést, řídit, plánovat a reflektovat potřeby pro rozvoj týmu.

říjen - prosinec 2018

Podnikání.

Když se ti to povede, tak se do toho můžeš pustit naostro. Máš pro to pořádný základ. Komunita akcelerátoru tě podrží i v této části. Taky se můžeš ozvat přímo firmám, jejichž výzvu jsi řešil, a spolupracovat s nimi i nadále.